Callan Method ile eğitmen Tercihi

callan_method_instructor

Callan Method eğitmeninin Sadece İngilizce bilmesi yetmez!

Callan Method uygulaması kolay olduğu kadar zordur da. Yöntemin gerektiği gibi uygulanması uzman bir eğitmen gerektirir. Gerek telaffuz gerek akıcılık konusunda uzman bir eğitmen tercihi sistemin rahat işlemesini sağladığı gibi öğrencide güven yaratır. Eğitmenine güvenmeyen bir öğrenciden fazla verim alamazsınız. Callan Method soru cevap şeklinde ilerleyen bir direkt metot olduğundan eğitmenin telaffuzu öğrenme sürecinde önemlidir. Metot ile, düzenli ve tekrarlı soru sorma sisteminin yanı sıra tiyatral bir sunum ve uygulama gerekir. Callan Method kitaplarında yüzlerce soru vardır. Yeni bir eğitmenin bunca soruyu kısa sürede ezberlemesini en azından sıralamasına kısa sürede hakim olmasını bekleyemezsiniz. Her soru için bir sahne söz konusudur ve eğitmenin sahnedeki tek oyuncu olduğunu unutmayınız!

Callan Method eğitmenleri yabancı dil koçunuzdur!

Dil öğrenme süreci kesinlikle riske atmamanız gereken bir süreçtir. Şu konuyu tekrar hatırlatmakta fayda var; hiç kimse size olağanüstü prestijli düzeyde İngilizce öğretemez. Çünkü yabancı dil; verilen bilgileri harmanlayarak kişinin kendi olasılıklarıyla ürettiği, taklit ettiği kelimelerden, seslerden ve yapılardan oluşan bir mekanizmadır. Bu bütünlükteki bir İngilizce bilgisine hakim olmak kısa süreli bir eğitimle veya bir tek bir eğitmenle olamaz. Bu durumda eğitmenin en hayati rolü maksimum öğretebilme yeteneğinin yanı sıra güçlü bir motivasyon sağlayabimesidir!

Callan Method eğitmeni, yüksek bir bilinçte olup öğrencinin bütün ihtiyaç ve sorularını karşılayabilecek nitelikte, sabırlı, olumlu, pozitif düşünebilen ve öğrenci psikolojisinden iyi anlamak zorundadır.

Callan Method ile eğitim almayı planlıyorsanız en az 3 yıl deneyimli bir eğitmen tercih etmeniz hayati önem taşır. Bu yöntem, uygulamak için kısa sürede öğrenilebilse de, Metot ile yıllarca eğitim vermiş bir eğitmenden aldığınız ders tamamen farklı ve daha doyurucu olacaktır. Olabiliyorsa bu yöntemle eğitim veren başka eğitmenleri de deneyebilirsiniz. Özellikle İngilizce özel ders sürecinde öğrenci ve eğitmen uyumu hayati önem taşır.

 

Yöntemin resmi sitesinden bilgi edinebilirsiniz: https://www.callan.co.uk/preface/tr/

Bir Yorum Yazın