Callan Method neden etkili

callan-method_neden_etkili

Callan Method neden etkili?

(Callan Method’un nasıl ve neden etkili olduğunu anlattıkları  aşağıdaki yazı orijinalden çeviridir, daha iyi bir çeviriyle katkıda bulunmak isterseniz yorum atabilir veya iletişime geçebilirsiniz)

Türkçeye çevirisi:

İngilizce öğrenen çoğu insan entelektüel doyumdan ziyade pratik konuşabilme yeteneğine sahip olmayı yeğler. Gerek Kariyer gerekse de mesleki süreçlerindeki amaçlar için, olabildiğince kısa sürede,  mümkün olan en iyi seviyeye gelme adına İngilizce öğrenirler. Callan Method öğrencileri ise İngilizceyi diğer yöntemlere göre 4 kat daha hızlı sürede öğrenirler. Callan Method’un İngilizceyi dörtte bir zamanda öğrettiği birçok test ile ortaya konmuştur. Callan Method,  hassas ve karmaşık bir  mühendislik örneği olup, kullanımı son derece kolay bir işleyişe sahiptir. Yöntemin başarılı olmasının ardındaki kilit unsurlar, dil öğrenimine, mutasavvar ve sistematik bir yaklaşım sunması ve öğrenci iştirakini maksimum seviyede tutmak için gösterdiği kararlılıktır. Öğrenciler dili en iyi, konuşarak ve dinleyerek öğrenirler. Sık sık geridönüşlü tekrarlar ile yerleşen geçmiş konular öğrenciyi doğru kullanıma yöneltirken, derslerin temposu öğrenciyi  dile adapte eder ve ard arda tekrarlama ile hafızayı düzenli olarak tetikler.

Orjinal metin:

Most people who learn English are more interested in acquiring a practical skill than in obtaining intellectual satisfaction. They want to learn English for business or professional purposes, and they need to acquire a good working knowledge of the language as quickly as possible. They value the Method’s efficiency. Students at a Callan Method school can make progress up to four times faster than at other types of language school. As many tests have shown, they learn English in a quarter of the time. The Method is like a piece of precision engineering, an intricate design which is simple to use. The key factors behind the success of the Method are its calculated and systematic approach to the teaching of language, and its determination to maximize student involvement. Students learn best by speaking and listening. The pace of classes immerses students in the language. Repetition engages the memory, while frequent revision of the ground already covered encourages accuracy.

Yöntemin resmi sitesinden bilgi edinebilirsiniz: https://www.callan.co.uk/preface/tr/

Bir Yorum Yazın