Callan Method sistem İşleyişi

callan_method_sistem_nasil_ilerler

Callan Method Soru Cevap sistemi üzerine kuruludur

Callan Method ile sistem genel olarak soru ve cevap şeklinde ilerler. Her yeni soru veya soru gruplarından önce öğrenciye belli bir veya birkaç kelime, seviyeye göre kısmi ve pratik bir gramer bilgisi ve gerekliyse kullanım mantığı anlatılır. Hemen ardından verilen kelimelerin içinde olduğu sorular direk öğrenciye sorulur. Ve yine gereken cevabı uzman eğitmen öğrenciye tekrar ettirerek söyletir. Buna benzer onlarca soru ile kelimeler ve yapılar pekişmiş olur. Yüksek sesle yapılan okuma dersleri ve kısa dikte metinleriyle bilgiler perçinlenir. Kelimeleri unutacağınızı mı sanıyorsunuz? Callan Method ile öğrenilen kelimeler sık sık karşınıza soru cevap şeklinde geleceği için unutma riski neredeyse sıfıra iner ve zamanla da kalıcı hafızaya yerleşir. Öğrencinin anlamayacağı bir kelime ya da soru şekli olmayacaktır, çünkü aynı bir bina inşaatı gibi yeni bilgiler öğrenilen bilgiler üstüne kurulur ve sürekli yeni konu ve kelimelerle harmanlanarak öğrencinin karşısına çıkar. Dolayısı ile öğrenci sistemin bir parçası haline gelir ve sürekli bilgi artışı sağlar.

Callan’ın kusursuz sistematiği sayesinde her şey kademe kademe ve muhteşem bir kalıcılık ile öğrenilir. Callan ile ders aldıktan kısa süre sonra, ki bu ortalama 10 saat gibi bir derse tekabül eder, ingilizce algı düzeyinizin, diğer ingilizce eğitim yöntemlerine kıyasen ne kadar yükseldiği hemen fark edersiniz. Callan Method kitaplarındaki onlarca hiç beklemediğiniz soru yapıları ile sadece ingilizce duyma seviyeniz değil, ingilizce kelime, yapı, ve genel gramer bilgisini de kısa sürede edinirsiniz!

Metodun etkili olmasındaki kilit unsurlardan biriside aşağıda öğrenciden beklenen kısmında da anlatıldığı üzere dinleme egzersizleridir. Unutmayınız ki tekrar; her öğrenim sürecinde yerine getirilmesi gereken ve süreçte hayati önem taşıyan konulardan biridir. Callan yöntemi ile dinleme egzersizlerinin nasıl ilerlediğini  daha iyi anlamanız adına alttaki örnek dersi dinleyebilirsiniz.

 

 

Yöntemin resmi sitesinden bilgi edinebilirsiniz: https://www.callan.co.uk/preface/tr/

Bir Yorum Yazın