İngilizceyi internetten öğrenmek için para ödemenize gerek yok

İnternetten İngilizce öğrenmek için yeterince ücretsiz kaynak varken neden para ödeyesiniz ki ?

Son zamanlarda sürekli gördüğüm ingilizce öğreten site reklamları bir hayli dikkatimi çekti. Farklı farklı ingilizce öğretme teknikleri akıllıca kurulmuş. Ancak üzülerek söylüyorumki bütün bu sistemler genel olarak ticari sistemlerden ibaret olup ancak ve ancak genel ingilizce bilgisine hakim olmanızı sağlayabilir. Bu kötümü tabiki de değil. Ancak işin enteresan olan tarafı bunun için para ödüyor olmanız! internetten ingilizce öğrenmek istiyorsanız o kadar çok kaynak var ki.. Sırasıyla takip ederek ingilizce öğreten onlarca siteye üye olabilir veya dersleri takip edebilirsiniz. Mail adresinizle abone olmak bile yeterli olabilir. İngilizcey öğrenmek için para ödemenize gerek yok

ASLOLAN İNGİLİZCE KONUŞMAKTIR !

İngilizce bilenimiz çok! Ama maalesef kendini hatalı bile olsa rahat bi şekilde ifade ederek ingilizce konuşabilen pek yok.  Bir dili öğrenmenin yolu onu konuşmaktan geçer ve maalesef bunu internet ortamında sağlayan bir sistem tam olarak yok. Hali hazırdaki sistemler ile video konferans yaparak sizinle ingilizce konuşan kişiler dünyanın herhangi bir yerinden ingilizce bilen diğer kişilerdir. bu insanlar kedilerine yapılan ödemeler doğrultusunda belli saatlerde bilgisayar başında olurlar. ve yaklaşık olarak 15 20 dakikalık bir konuşma mücadelesi içine girersiniz. Bu kişiler anadili ingilizce olan veya olmayan kişiler olabilirler. Ana dili ingilizce olan herkesin öğretmen olmadığını da unutmayın. Türkçe konuşan herkes bir yabancıya Türkçe öğretebilir mi sizce?

İngilizce konuşabilmek tamamen farklı bir deneyimdir. İşte bu yüzden çok daha spesifik bir yöntem ile ders almanız gerekmektedir.

İnternet üzerinden uzun zaman boyunca sürekli konuşabilecek yabancı veya ingilizce ortak dilde anlaştığınız arkadaşlarınız varsa bir avantajınız var demektir. Ama bu kişilerle konuşabiliyor olmak gerekir aksi halde kimse kamera karşısında sizle cebelleşmez. Konuşma dersleri için ücretli üyeliklerle ingilizce öğreten sitelere üye olduğunuzda da durum bundan farklı değildir. Konuşmak için kendinizi paraladığınız ve part time kameradaki öğretmenlerle hiç bir şey öğrenemezsiniz. Bu yargı ödeyeceğiniz miktara bağlı olmakla birlikte değişiklik gösterebilir. Yani çok cüzi bir rakamsa sorun olmaz elbette. Hiç yoktan iyidir diye düşünmek te faydalı olabilir. Ancak ben affınıza sığınarak bunu yinede daha çok cebelleşmek olarak tanımlayacağım zira konuşmasını bilmediğiniz dili nasıl konuşursunuz?

Dil konuşarak öğrenilir

İngilizce konuşabilmek bilimsel açıdan da bilindiği üzere karşılıklı, sürekli ve bol bol konuşarak ve iletişimin gerektirdiği diğer faktörlerle birlikte (vücut dili, mimikler vs) etkileşimli olarak öğrenilir.  Gerçek hayatta kendi anadilinizi böyle öğrendiniz. Dinlediniz, öğrendiniz ve taklit ettiniz. Konuştunuz!

Konuşmayı öğrenmek için konuşmak gerekir. Ama nasıl başlayacağınızı bilmeden konuşulmaz. İşte tamda bu noktada Callan Method bugüne kadarki tüm ingilizce öğretme yöntemlerinden açık ara öne çıkar. Saf konuşma odaklı mükemmel presinpler bütünüyle ingilizce konuşmayı öğretebilen tek yöntem Callan Method

En etkili İngilizce eğitimi

 

Ayrıntılı bilgi ve ücretsiz demo dersi için iletişime geçebilirsiniz…

 

 

 

Bir Yorum Yazın